Pomůžeme Vám v nouzi,
jsme tady pro Vás !

Jednotka SDH Darkovičky

Naše jednotka je zařazená v plošném pokrytí kraje, jako jednotka požární ochrany kategorie V. , tudíž zajištůje výjezd zmenšeného požárního družstva do 10 minut od vyhlášení poplachu v působnosti obce. Při vyšších stupních poplachu je jednotka vyslána i mimo katastr obce.

Karta výjezdové jednotky SDH Darkovičky:

Jednotka požární ochrany, kategorie V.

Příjmení, jméno:
Funkce:
Řidič:
Spec.kurzy:
Kuchař PavelVelitel jednotkyCAS 25/ DA 12 NDT, Pilař
Weiss Vojtěch Velitel družstva DA 12NDT
Bunček Radek Velitel družstvaCAS 25/ DA 12 Pilař
Sobek MiroslavStrojníkCAS 25 / DA 12
Smolka ZbyněkStrojník DA 12Zdravotník
Mlýnek DanielHasič CAS 25 / DA 12
Reinlein MarekHasič CAS 25 / DA 12
Stefan PetrHasič   NDT, Pilař
Pasker ZdeněkHasič  NDT

NDT – nositel dýchací techniky
Pilař – držitel průkazu na motorové řetězové a rozbrušovací pily
Zdravotník – zdravotník

Každý člen výjezdové jednotky má uzavřenou smlouvu s městem Hlučínem o provedené práci, zároveň je povinen se jeden krát za dva roky podrobit zdravotní prohlídce. Při zahájení činnosti ve výjezdové jednotce musí absolvovat základní odbornou přípravu o rozsahu 40-ti hodin do uplynutí prvního roku zařazení.
Poté každý rok dalších 40 hodin odborné přípravy.

Velitel jednotky (velitelé družstva) – absolvoval základní odbornou přípravu velitele v ústřední hasičské škole - Jánské Koupele o rozsahu 24 hodin. Platnost kurzu 5 let.

Strojník – absolvoval zakladní odbornou přípravu v ústřední hasičské škole – Jánské Koupele o rozsahu 16 hodin. Platnost kurzu 5 let.

Nositel dýchací techniky - Základní odborná příprava 16 hodin v ústřední hasičské škole Jánské Koupele. Výcvik: 1x za 3 měsíce použití vzduchového dýchacího přístroje. Jeden krát za rok školení.

Pilař - Základní odborná příprava 66 hodin v hasičské škole Jánské Koupele na obsluhu motorových řetězových a rozbrušovacích pil. Cyklická odborná příprava 1 x za 2 roky 8 hodin v zařízení HZS. Praxe 8 hodin kácení za rok

Zdravotník – absolvoval 16-ti hodinový kurz, základy zdravotnických znalostí pro členy jednotek požární ochrany v ústřední hasičské škole – Jánské Koupele.